Jak pozyskać zaangażowanych followersów na instagram?

reklama na instagramie Krakow
Instagram

Do zdobycia naturalnych followersów niezbędne jest regularne publikowanie relacji oraz wpisów. Oczywiście można również kupować obserwujących, ale wpływa to negatywnie na zasięgi i lepiej tego unikać.

Co wpływ na zaangażowanie fanów

Fake konta, czyli kupieni fani zazwyczaj nie wchodzą w żadne interakcje i nie ma z nich żadnego pożytku. Instagram jest niezwykle popularnym serwisem społecznościowym, który oferuje ogromne możliwości. Popularne konta mogą liczyć na ciekawe oferty od reklamodawców, którzy za umieszczenie swojego loga oferują naprawdę duże pieniądze.

Publikacje i grafiki

Regularne wrzucanie postów to podstawa. Ta zasada dotyczy wszystkich profili w social mediach. Warto również zadbać, żeby były interesujące i posiadały ciekawe grafiki. Publikowanie raz na parę miesięcy nie jest dobrą metodą i na pewno nie przysporzy nowych fanów.

instagram reklama
Instagram reklama

Komentarze i dyskusje

Warto również reagować na wszelkie komentarze i uczestniczyć w dyskusjach. Jest to najlepsza forma interakcji z fanami i dzięki temu można nawiązać z nimi stałą relację. Jeżeli będziesz ignorował odbiorców to bardzo szybko zmniejszysz swoje zasięgi.

Unikaj spamowania

Należy również pamiętać, żeby unikać spamowania. Używanie zbyt dużej ilości hashtagów nie wpływa pozytywnie na wygląd posta, dlatego lepiej tego unikać. Oczywiście trzeba robić to umiejętnie, dlatego jeżeli nie potrafisz tego robić to po prostu tego nie rób. Podpinanie się pod popularne hashtagi nie jest już skuteczną metodą, ponieważ zbyt wiele osób to używa. Początkowo miało to jeszcze jakiś sens, ale obecne grono osób jest zbyt szerokie. Hasztagi to jednak dalej bardzo dobre pole do manewru, ale muszą być odpowiednio przemyślane.

Odpowiednie hasztagi

Należy również pamiętać, żeby hasztagi pasowały do treści, ponieważ w innym wypadku mogą zostać uznane za spam. Taka metoda działania z pewnością nie pomoże przy zdobywaniu followersów na instagramie. Instagram jest platformą, na której ludzie szukają inspiracji. Można tam znaleźć ciekawe zdjęcia oraz grafiki, które mogą podkolorozować rzeczywistość.

reklama instagram
Reklama na Instagramie

Promowanie produktów i usług

Należy pamiętać, że najgorsze co można zrobić to nachalnie promować swoje produkty lub usługi. Takie działanie z pewnością nikogo nie zachęci, a może sprawić, że ludzie rzadziej będą odwiedzać twój profil. Dobrze działa zasada 20/80, czyli 20% produktowych treści oraz 80% reszty. Najlepiej pokazać główne zalety produktu lub usługi i cechy dzięki, którym ułatwia on życie. Dobrym sposobem na pewno nie jest systematyczne wrzucanie monotematycznych zdjęć.

Niezbędne narzędzia Instagrama

Doskonałym narzędziem jest Insta Story, które umożliwia pokazywanie swojej pracy od kulis. Jest to najlepsza forma budowy kontaktu z widzami, ponieważ jest bezpośrednie. Prowadzenie live umożliwia rozmowę z obserwującymi, którzy w czasie realnym mogą zadawać pytania. O wiele łatwiej w ten sposób budować więzi i relacje z odbiorcami. Żeby zdobyć followersów trzeba publikować zróżnicowane treści. Niestety publikowanie monotonnych zdjęć sprawi, że z czasem zaczniesz tracić obserwujących. Jest to bardzo szybka droga do utraty zasięgów, dlatego lepiej unikać takich zasięgów.

Zobacz także: Jak założyć sklep na Instagramie oraz Jak założyć konto firmowe na Instagramie.

Angażujące wpisy i relacje

Dobrze jest zadbać o ciekawe miejsca, przedmioty oraz zróżnicowane ujęcia i sceneria. Takie działania sprawia, że część obserwujących zostanie przy tobie i cały czas będzie obserwować dodawane treści. Ciekawą opcją są również płatne reklamy do zdefiniowanej grupy odbiorców. Są oczywiście skuteczne, ale ich minusem są koszty, dlatego przeznaczone są głównie do zamożnej części klientów.

najpopularniejsze social media
Social media

Konkursy na Instagramie

Ciekawym rozwiązaniem jest też organizowanie konkursów na instagramie, które pozwala uzyskać naprawdę wielu obserwujących. Ludzie uwielbiają nagrody, dlatego można im je oferować, w zamian otrzymując ich atencję. Jest to aktywna forma korzystania z konta instagramowego, która daje naprawdę wiele korzyści.

Obserwowanie Influencerów

Przydatna jest również obserwacja znanych kont influencerów, którzy wiedzą najlepiej jak zdobywać fanów. Oczywiście nie chodzi o to, żeby kopiować metody, ale można w ten sposób zobaczyć pewne schematy działanie, dzięki którym łatwiej później funkcjonować w świecie internetowym. Warto też zadbać o to, żeby zdjęcia były dobrej jakości, ponieważ ma to naprawdę duże znaczenie na instagramie.

Menu