Jak samodzielnie stworzyć krótki film reklamowy

krótki film reklamowy

Promocja jest jednym z najważniejszych sposobów na przyciągnięcie klientów. Im materiał reklamowy jest ciekawszy i bardziej złożony, tym jego atrakcyjność dla potencjalnych klientów jest większa. Przykładem takich rozwiązań marketingowych mogą być filmy reklamowe. Niestety stworzenie profesjonalnego filmu reklamowego przez agencję lub specjalistę z tej branży może być bardzo kosztowne. Rozwiązaniem może być innowacyjne narzędzie oferowane przez firmę Google.

Jak tworzyć filmy samodzielnie?


Samodzielne tworzenie filmów może wydawać się wymagające i skomplikowane. Jednak jeśli użyje się do tego celu odpowiednich narzędzi, można uzyskać zaskakujący efekt. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które umożliwiają tworzenie filmów na własną rękę. Niektóre z nich to płatne oprogramowanie, wymagające odpowiednich umiejętności. Cześć jednak pozwala na bezpłatne tworzenie filmów i co ciekawe, nie wymaga wyjątkowych umiejętności ani wiedzy. Wystarczy zapoznać się instrukcją i korzystać z bezpłatnych narzędzi do tworzenia filmów.

Zobacz także: Czy film reklamowy to odpowiedni sposób promocji dla mojej firmy

Czym jest Youtube Video Builder?


Ostatnio na rynku pojawiła się nowość od Google pozwalająca na tworzenie filmów za darmo. Narzędzie dostępne w serwisie Youtube o nazwie Youtube Video Builder pozwala bezpłatnie tworzyć krótkie filmy reklamowe. Zostało ono stworzone z myślą o amatorach oraz firmach, które chcą samodzielnie przygotować materiał reklamowy w formie filmu. Narzędzie pozwala korzystać z licznych szablonów, dlatego każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Jak już wspomniano, narzędzie jest darmowe, ale aby mieć do niego dostęp należy wypełnić formularz z wnioskiem o udostępnienie wersji Beta klikając w link https://services.google.com/fb/forms/videobuilderbeta/ . Generator filmów nie wymaga materiałów video. Tworzy on animację ze zdjęć i innych elementów jak grafiki, logo itp. Umożliwia zatem stworzenie filmu reklamowego bez konieczności kręcenia video.

Dlaczego warto skorzystać z Youtube Video Builder?


Choć za pomocą Youtube Video Builder można stworzyć krótki film reklamowy trwający 6 lub 15 sekund, ma on też wiele zalet. Za skorzystaniem z omawianego narzędzia przemawia kilka argumentów. Należą do nich m.in. następujące fakty:
– nie trzeba posiadać wiedzy na temat wtórzenia filmów,
– oprogramowanie jest bezpłatne,
– może z niego korzystać każdy,
– nie wymaga kręcenia materiału video,
– nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu ani oprogramowania,
– pozwala zaoszczędzić na usługach marketingowych.
Podsumowując, narzędzie Google do tworzenia krótkich filmów reklamowych może okazać się ciekawym rozwiązaniem jeśli planujesz kampanię reklamową np. reklama Youtube.

Menu