Pozycjonowanie bloga

Bądź widoczny w sieci

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Profesjonalne pozycjonowanie bloga

W swojej ofercie posiadamy profesjonalne pozycjonowanie blogów internetowych.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu i stworzenia bloga, który zwiększy ruch na Twojej stronie internetowej, jest przeprowadzenie audytu SEO, który pozwoli określić, co w blogu należy poprawić. Kolejny krok to optymalizacja struktury strony oraz treści na niej zawartych. Taka metamorfoza jest podstawą wszystkich dalszych kroków. W naszej ofercie jest także link building. To nic innego jak możliwość umieszczania na zewnętrznych stronach internetowych linków kierujących na Twojego bloga i na Twoją stronę internetową. Bardzo ważne jest także tworzenie sieci linków wewnętrznych na stronie i blogu, gdyż wpływa to korzystnie na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Nasza działalność obejmuje nie tylko działania związane z budową i strukturą strony, a także link buildingiem i przekierowaniami do niej. Jesteśmy w stanie dostarczyć wartościowe, unikalne treści gwarantujące profesjonalne pozycjonowanie bloga.

reklama internetowa dla firm

audyt i optymalizacja
Twojego bloga

promocja firmy

Link building do
bloga internetowego

agencja interaktywna

atrakcyjne i unikalne treści
na blogi

Jak to robimy?

Blog – Skuteczne pozycjonowanie

Wielu właścicieli witryn internetowych zastanawia się jak pozycjonować bloga, aby pozwolił znaleźć się stronie jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, a jednocześnie był przydatny klientom. Jak już wspomniano, rozpoczynamy od kompleksowego audytu SEO. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wdrożyć odpowiednią optymalizację bloga, dobraną indywidualnie do danej strony. Audyt ma także analizę profilu linków prowadzących do strony. Te wszystkie działania są wstępem do opracowania strategii SEO składającej się z kilku elementów. Warto pamiętać, że nie można zaniedbać żadnego z nich, by pozycjonowanie było skuteczne. Jednym z naszych podstawowych działań jest wspomniany już link building. Niezmiernie ważne są także treści multimedialne. Pomagamy tworzyć treści wideo na stronę oraz banery graficzne. Dzięki temu strona jest atrakcyjniejsza zarówno dla wyszukiwarek, jak i dla użytkowników. Oferujemy unikalne i merytoryczne treści. Jednym z filarów pozycjonowania bloga jest także social media marketing i zdobywanie rozpoznawalności w mediach społecznościowych.

marketing internetowy dla firm

OPTYMALIZACJA BLOGÓW

agencja reklamowa kraków

AUDYTY SEO

reklama internetowa

ANALIZA PROFILU LINKÓW

reklama

OPRACOWANIE STRATEGII SEO

content marketing

LINK BUILDING

agencja social media

BANERY GRAFICZNE

promocja firmy

MARKETING WIDEO

kampania reklamowa

COPYWRITTING

marketing

SOCIAL MEDIA MARKETING

Co zyskasz?

Prowadzenie i pozycjonowanie bloga firmowego

Prowadzenie i pozycjonowanie bloga może przynieść firmie wiele korzyści. Po pierwsze jest to świetna baza umożliwiająca wypromowanie swoich usług, produktów oraz strony internetowej. Każda firmowa strona internetowa, przy której prowadzony jest blog, znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania. Co więcej, blog jest szansą na stałe dodawanie treści, których tematyka może być znacznie szersza niż w przypadku tradycyjnej strony internetowej. Blog internetowy jest szansą na pokazanie swojej wiedzy i przedstawienie działalności. Dodaje to firmie prestiżu. Blog może być szansą na zyskanie miana eksperta. Dzięki wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i ciekawym treściom, na stronie wzrasta ruch. Użytkownicy są coraz bardziej zainteresowani ofertą oraz informacjami zawartymi na stronie. Blog jest także jednym z najlepszych sposobów, by zdobyć fanów, zyskać popularność i rozpoznawalność, a także zabłysnąć w mediach społecznościowych.

reklama na instagramie Krakow

WZROST RUCHU

Profesjonalne pozycjonowanie bloga w naszej agencji Oxide, daje wiele możliwości. Pozwala zbudować sieć linków wewnętrznych i zewnętrznych, a także umieścić na stronie frazy kluczowe wyszukiwane przez użytkowników. Bez wątpienia prowadzenie bloga jest szansą na zwiększenie ruchu na stronie i większe zainteresowanie użytkowników. Z kolei większy ruch to wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania. Dobrze prowadzony blog firmowy to samonapędzająca się machina skutecznego pozycjonowania.

 

 

 

rekomendacje od klientów

WIZERUNEK EKSPERTA

Na blogu powinna być umieszczana tematyka ściśle związana z działalnością danej marki. Dzięki możliwości umieszczania treści m.in. artykułów, zdjęć, filmów, można wyrobić sobie wizerunek eksperta. Blog jest szansą na pokazanie swojej działalności w korzystnym świetle, przedstawienie rad związanych z danym tematem, a także możliwością na pokazanie swoich realizacji i skomentowanie wydarzeń branżowych. Regularnie umieszczane i merytoryczne treści gwarantują zyskanie wizerunku eksperta w danej dziedzinie.

strony internetowe realizacje

ROZPOZNAWALNOŚĆ

Ciekawe artykuły i interesujące treści to klucz do zyskania popularności i rozpoznawalności. Im lepsze treści są umieszczane na blogu, tym firma staje się bardziej rozpoznawalna. Artykuły są cytowane na innych stronach lub w mediach społecznościowych. Ponadto blog daje większe możliwości firmowym mediom społecznościowym, gdyż można w nich umieszczać odnośniki właśnie do niego. Sprawia to, że będziemy jeszcze bardziej rozpoznawalni wśród użytkowników z danej branży, ale także przypadkowych osób.

Pozycjonowanie bloga sposobem na pokonanie konkurencji

Blogi internetowe już od dwóch dekad cieszą się ogromną popularnością, choć ich oblicze znacznie się zmieniło w ciągu ostatnich lat. Kiedyś blog był utożsamiany z rodzajem pamiętnika z przemyśleniami. Dziś ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Warto dowiedzieć się na temat blogów i możliwości z nimi związanych.

Do czego może posłużyć blog?

Blog może być prywatną stroną internetową, gdzie prowadzi się własne zapiski, dodaje przemyślenia, fotografie, rysunki i inne dowolne treści. Wówczas ma on raczej formę osobistą, mającą na celu przekazanie swoich poglądów i przeżyć większej lub mniejszej grupie osób. Blog może służyć jako platforma do komunikacji z innymi użytkownikami. Coraz częściej blogi zrzeszają osoby o podobnych zainteresowaniach i poglądach. Formę bloga chętnie wykorzystują także firmy i organizacje. Prowadzenie bloga firmowego jest świetnym sposobem na promowanie swoich produktów i usług, ale także daje możliwość wykreowania wizerunku eksperta. Jeżeli prowadzi się firmowy blog, warto zadbać o profesjonalne pozycjonowanie bloga, które przyciągnie na stronę jeszcze więcej osób.

Rodzaje blogów

W sieci można spotkać miliony blogów o zróżnicowanej formie i tematyce. Choć ciężko jednoznacznie je uszeregować, to można wyróżnić następujące rodzaje blogów internetowych:
Blogi tekstowe — są one najpopularniejszym rodzajem blogów, jakie można spotkać w sieci. Mogą one dotyczyć wąskiej tematyki, odnosić się tylko do danej branży, ale można znaleźć także wiele blogów ogólnotematycznych. Jednak wszystkie łączy fakt, że informacje przekazywane są głównie za pomoc tekstu.
Wideoblog — to forma bloga, gdzie umieszczane są głównie, a czasem nawet tylko treści w formie filmów.
Fotoblog ma podobną formę co wideoblog, lecz można na nim znaleźć nie filmy, lecz zdjęcia.
Audioblog zyskuje coraz większą popularność, choć wiele osób bardziej skojarzy je z nazwą „podcast”.
Mikroblog to blog, gdzie zwykle umieszczane są krótkie treści lub linki. Świetnym przykładem mikrobloga jest dobrze znany Twitter.
Linklog to strona z odnośnikami do innych stron internetowych, zwykle opatrzonych krótkim komentarzem.

Kto powinien posiadać własnego bloga?

Z całą pewnością bloga powinien posiadać każdy, kto chce się podzielić swoimi poglądami lub inną działalnością. Przyda się on także każdemu artyście do pokazywania swoich dzieł oraz do dyskusji o nich. Na blogu można umieszczać teksty, wiersze, obrazy, fotografie i filmy. Blog to także idealne rozwiązanie dla każdego, kto ma na celu skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Można na nim umieszczać niezliczone ilości artykułów bogatych we frazy kluczowe. Co więcej, blog sprawdzi się w przypadku firm działających w każdej branży. Umieszczane na nich treści pozwolą zyskać miano eksperta, pokazać swoją wiedzę i doświadczenie w danym temacie. Blogi pozwalają także na stworzenie całej sieci linków zewnętrznych i wewnętrznych, która podnosi pozycję w wynikach wyszukiwania. Podsumowując, blog jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, bez względu czy publikuje się na nim treści artystyczne, firmowe, branżowe, czy dotyczące codziennego życia.

 

Dlaczego my?

Agencja SEO – Oxide Kraków

0
lat doświadczenia w promocji
firm z sektora MSP
0
+
promowanych
przedsiębiorstw
0
+
promowanych
produktów i usług

bezpieczeństwo
koncentrujemy się na celu i bezpieczeństwie

indywidualne podejście
jesteśmy w stałym kontakcie, dopasowujemy się do Twoich potrzeb

jasne zasady
wiesz za co płacisz

Oxide Google partner

Wspieraliśmy

marketing i reklama

Chcesz wycenić pozycjonowanie bloga?

Porozmawiajmy o szczegółach