Działania online sprzedające mieszkania

reklama dla deweloperów promocja inwestycji deweloperskichBranża deweloperska jest niezwykle specyficzna, a więc wymaga ona odpowiednio dobranych metod promocyjnych. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób poszukuje mieszkań na sprzedaż w internecie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby posiadane nieruchomości były prawidłowo wyeksponowane. Oczywiście kompletna strategia marketingowa obejmuje nie tylko reklamę, ale znacznie większą ilość zagadnień. Istotne jest to, aby reklama dla deweloperów została zaplanowana i wykonana sposób kompleksowy.

Skuteczny marketing dla deweloperów bezpośrednio przekłada się na wzrost sprzedaży. Wiele firm inwestuje w bezsensowną promocję, która nie przynosi żadnych rezultatów. Jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Co zrobić, aby sprzedaż nieruchomości wzrosła?

Widoczność w wyszukiwarce

Zdecydowana większość osób wyszukuje interesujące treści w Google. Podobnie jest w przypadku nieruchomości. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby pozycjonować witrynę w wyszukiwarce. Marketing strony dla dewelopera w dużej mierze opiera się na optymalizacji SEO. Głównym celem jest wzrost wartościowego ruchu na stronie. Potencjalny klient ma nie tylko wejść na naszą stronę. Musi zainteresować się ofertą, a następnie umówić się na konsultację, czy też obejrzenie danej nieruchomości. Dopiero wtedy możemy mówić o sukcesie.

Droga do zakupu nieruchomości nie jest prosta. Zakup mieszkania, domu, czy też innego obiektu to ogromna inwestycja. Z tego względu deweloper musi zadbać przede wszystkim o to, aby klient zainteresował się właśnie jego ofertą. Na dalszym etapie to obsługa klienta decyduje o tym, czy dojdzie do sfinalizowania transakcji, czy też nie. Bezpośredni kontakt jest bardzo ważny, jednak nie dojdzie do niego w sytuacji, gdy nasza marka nie jest dostatecznie widoczna w internecie.

Mikro momenty

Reklama dla deweloperów będzie łatwiejsza w realizacji, jeśli poznamy pojęcie mikro momentów. To kilka typów zachowań osób, które są zainteresowane zakupem nieruchomości, do każdej z nich musimy dotrzeć z innym przekazem reklamowym. Przykładowe mikro momenty to:

  • „Jakie mieszkanie dla rodziny 2+1” – na tym etapie użytkownik nie ma pojęcia, jakie mieszkanie spełniłoby jego oczekiwania. Pragnie zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami, poznać ceny, a także warunki transakcji.
  • „Jak wziąć kredyt na mieszkanie” – potencjalny klient stara się poznać możliwe formy finansowania. Ma większą świadomość, jaka nieruchomość spełniłaby jego oczekiwania, jednak kluczowym problemem staje się gotówka.
  • „Jakiego dewelopera wybrać” – użytkownik wie czego chce, a także wie jak to zdobyć. Jest to etap, na którym poszukuje konkretnej oferty. Tutaj bardzo istotna jest widoczność naszej marki w wyszukiwarce np. pod hasłami „tanie mieszkania Kraków”.
  • „Chcę dokonać zakupu” – klient jest praktycznie zdecydowany na zakup, jednak potrzebuje upewnić się w tej decyzji. Warto więc porównać naszą ofertę z ofertami konkurencyjnymi.

Zbadaj ruch na stronie

Przed rozpoczęciem działań marketingowych warto jest zbadać ruch na stronie internetowej naszej firmy deweloperskiej. Przydatne będą tutaj takie narzędzia, jak np. Facebook Analytics, Google Analytics. Priorytetem jest to, aby sprawdzić, czy są one prawidłowo skonfigurowane. Tylko wtedy będą one skuteczne.

Warto również określić, jaki budżet możemy przeznaczyć na marketing i reklamę. Powinniśmy również podzielić aktywność na kategorie np. e-marketing, reklama w prasie, reklama w telewizji itd. Dzięki temu łatwiej będzie nam zbadać, jakie formy promocji przynoszą najlepsze rezultaty.

Reklama dla deweloperów

Wartościowy ruch a stronie możemy zwiększyć wieloma metodami. Warto podkreślić, że mogą być one stosowane jednocześnie. Nie zapominajmy również o tym, że działania marketingowe muszą mieć charakter ciągły.

  • Google Ads – promocja w wyszukiwarce Google. Nasza strona linkowana jest nad naturalnymi wynikami wyszukiwania. Płacimy jedynie za ilość kliknięć. Wartość reklamy uzależniona jest od m.in. jakości witryny, czy też ilości stron konkurencyjnych.
    Reklamę w Google możemy kierować do konkretnego typu odbiorców np. na podstawie geolokalizacji, remarketingu, upodobań, zainteresowań, adresów e-mail. Ciekawą formą promocji jest reklama wideo. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba, która trafi na nasz filmik umieszczony na YouTube wejdzie również na stronę internetową.
  • Wizualizacje architektoniczne – są to wizualizacje budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych i wielorodzinnych i mieszkań. Wizualizacje możesz przedstawiać w katalogach promocyjnych, na stronie internetowej inwestycji, w marketingu w social mediach.
  • Facebook Ads – jest to promocja w mediach społecznościowych. W tym przypadku reklamy są mocno spersonalizowane. Nasze posty mogą wyświetlać się na tablicy osób, które w przeszłości odwiedziły naszą stronę. W tym przypadku duże znaczenie ma również kontakt z klientem, czyli np. odpisywanie na wiadomości.
  • Pozycjonowanie i optymalizacja strony – na pozycję w wyszukiwarce składa się wiele czynników m.in. prędkość ładowania strony, jakość treści zamieszczanych na stronie, unikalność opisów. Duże znaczenie mają tutaj wykorzystywane frazy.
  • Mailing – baza kontaktów pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów. Istotne jest to, aby była ona wartościowa, a więc budowana samodzielnie np. poprzez newsletter.
  • Optymalizacja konwersji – to szereg działań, które pozwalają pozyskać informacje na temat użytkowników witryny. Możemy dowiedzieć się m.in. jak trafili na naszą stronę, co na niej robili, a także kiedy zdecydowali się ją opuścić.
  • Remarketing – reklama wyświetla się osobom, które w przeszłości były na naszej stronie. Trzeba wiedzieć, że rzadko bywa tak, aby już podczas pierwszej wizyty potencjalny klient zdecydował się na nawiązanie kontaktu.