Reklama Youtube

Bądź widoczny w sieci

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Reklama na Youtube dla Twojej firmy

Skuteczna reklama – to promocja na wielu płaszczyznach prowadzona pod kątem realizacji wyznaczonych celów marketingowych. Z tego też powodu niezwykle ważne jest korzystanie z różnych, najbardziej popularnych w danym czasie, kanałów promocji by móc docierać ze swoją ofertą do jak największego grona jej potencjalnych odbiorców. Dlatego do kampanii marketingowej swojej firmy warto wykorzystać reklamę w YouTube, który jest uznawany za pierwszą telewizje świata i drugą po Google wyszukiwarką.

Profesjonalna reklama YouTube jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej firmy niezależnie od jej specyfiki i branży, w której działa. To niezwykle skuteczna i elastyczna forma reklamy, którą można optymalizować pod katem swoich potrzeb i celów marketingowych oraz kierować ją do określonej grupy odbiorców zgodnie z przyjętymi kryteriami – np. lokalizacją, zainteresowaniami, grupą demograficzną.

Reklama w YouTube to stosunkowa niedroga a bardzo efektywna forma promocji w ramach kampanii Google Ads i grzechem byłoby z niej nie skorzystać. Zaufaj nam i podejmij współpracę z Interaktywną Agencją Oxide. Wiemy jak tworzyć skuteczne kampanie AdWords na kanale YouTube Ads, dzięki którym zwiększysz rozpoznawalność swojej marki, pozyskasz klientów i ich zaufanie, nawiążesz z nimi stałe relacje oraz będziesz efektywnie budował pozytywny wizerunek swojej firmy. A to wszystko przełoży się na sukces Twojej marki przynosząc Ci coraz większe zyski. W Oxide masz gwarancję najwyższej jakości oraz skuteczności podejmowanych przez nas działań.

reklama internetowa dla firm

YouTube to pierwsza
telewizja świata

promocja firmy

YouTube to druga
wyszukiwarka po Google

marketing w internecie

jedna sesja w YouTube
to średnio 40 minut

Jak to robimy?

Kampanie reklamowe na Youtubie firm, produktów i usług

Kampanie reklamowe w kanale YouTube są niezwykle elastyczne – dają szereg możliwości ukierunkowania ich na realizację określonych celów marketingowych. W Agencji Oxide działamy profesjonalnie i kompleksowo, co jest gwarantem naszej skuteczności.

Reklama na YouTube od Agencji reklamowej Oxide obejmuje przygotowanie kampanii reklamowej oraz jej optymalizacje pod kątem wyznaczonych celów marketingowych z uwzględnieniem możliwości budżetowych danej firmy. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu w sposób kompleksowy opracowujemy kampanie reklamowe na YouTube wybierając odpowiednie miejsce ich emisji (przed filmami w YouTube, w trakcie filmów lub po nich), a także precyzyjnie nimi kierujemy oraz targetujemy na określone grupy docelowe. Poza tym reklama na YouTube pozwala szczegółowo raportować efekty podejmowanych przez nas działań. Warto także podkreślić, że promocja marki na kanale YouTube jest rozliczana na podstawie określonego kosztu obejrzenia – CPV (Cost Per View) nie przekraczającego kilkunastu groszy.

marketing internetowy dla firm

MIEJSCE EMISJI
Reklamy video wyświetlają się przed filmami w YouTube w trakcie filmów lub po nich.

agencja reklamowa kraków

POMINIĘCIE REKLAMY
Widz może pominąć reklamę po pięciu sekundach.

reklama internetowa

CPV – cost per view
Koszty są naliczane za oglądnięcie 30 sekund filmu lub całości reklamy jeśli wideo jest krótsze.

content marketing

NISKIE STAWKI
CPV waha się od 0,06 zł do 0,13 zł netto, choć często udaje się osiągnąć 0,01 zł do 0,02 zł.

agencja social media

Możliwość targetowania
Reklamy video na Youtube mogą być bardzo precyzyjnie
targetowane na odpowiednie grupy odcelowe.

marketing

Szczegółowe raporty
Kampanie reklamowe na Youtube umożliwiają dokładne mierzenie efektów.

promocja firmy

Remarketing Video
Docieraj do osób które odwiedziły Twój kanał

reklama

Kierowanie reklam
Youtube Adwords daje nam możliwości precyzyjnego kierowania reklam

Co zyskasz?

Zalety reklamy Youtube Ads

Decydując się na kampanie reklamowe YouTube zapewniasz swojej firmie efektywną promocję na szeroką skalę, która przyniesie jej wymierne zyski. Kanał YouTube skupia miliardy użytkowników z całego świata, a więc za jego pośrednictwem można dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych odbiorców swojej oferty – zarówno towarów, jak i usług. Bez wątpienia profesjonalne kampanie reklamowe YouTube sprzyjają budowaniu świadomości marki, kreując pozytywne z nią skojarzenia.

Ponadto reklama na YouTube skutecznie wzbudza zainteresowanie marką oraz zwiększa jej rozpoznawalność. Pozwala budować trwałe relacje ze swoimi Klientami i wzbudzać ich zaufanie, dzięki czemu zyskuje się prestiż i przewagę nad konkurencją. To wszystko sprzyja dynamicznemu rozwojowi Twojej firmy, co w rezultacie przekłada się na generowanie przez nią coraz większe zyski.

Podejmując współpracę z Interaktywną Agencją Oxide nie zaskoczą Cię dodatkowe koszty za usługę. Działamy według jasnych zasad rozliczeń gwarantując 100% skuteczność naszych działań. Cenimy sobie kreatywność oraz innowacyjność. Stawimy czoła każdemu wyzwaniu, ponieważ je bardzo lubimy. Łączymy pasję z pracą co zwiększa naszą efektywność. Specjalizujemy się w kampaniach reklamowych YouTube i mamy doskonałe wyczucie rynku, a także znamy potrzeby i oczekiwania współczesnych konsumentów. Reklamę na YouTube dostosujemy, w sposób najbardziej optymalny, do potrzeb Twojej firmy i wyznaczonych przez nią celów marketingowych. Zaufało nam już wiele firm – czas na Twoją.

reklama na youtube
Budowanie świadomości marki dzięki reklamie wideo

Nie ulega wątpliwości, że atrakcyjna wizualnie i merytorycznie reklama wideo w YouTube wzbudza zainteresowanie oraz sprzyja kreowaniu pozytywnego wizerunku marki. To doskonały sposób na zwiększenie rozpoznawalności Twojej firmy oraz tworzenie trwałych relacji z jej klientami. Reklama w YouTube ma za zadanie tworzyć pozytywne skojarzenia z marką oraz budować jej renomę na rynku.

W Oxide wiemy jak zarządzać kampanią reklamową w YouTube aby przynosiła ona wymierne korzyści Twojej firmie, zapewniając jej dynamiczny rozwój, zapewniający Ci coraz większe zyski z prowadzonej działalności. Nie trać czasu i pieniędzy na mało efektywne formy promocji swojej firmy – zdecyduj się na profesjonalną kampanię marketingową w Agencji YouTube – Oxide. Miej na uwadze, że budowanie świadomości marki jest jednym z najważniejszych elementów skutecznej kampanii reklamowej. Zaufaj więc naszej wiedzy i doświadczeniu. Nie zwlekaj i podejmij współpracę z naszą Interaktywną Agencją Oxide – gwarantujemy, że się nie zawiedziesz!

youtube reklama
Duży zasięg reklamy na Youtube

YouTube ma miliardy użytkowników, którzy to dziennie oglądają setki tysięcy różnego typu wideo. Reklama w YouTube ma więc ogromny zasięg i stanowi doskonałą formę promocji, które powinna być obowiązkowym elementem każdej kampanii marketingowej niezależnie od specyfiki danej firmy. Niewątpliwą zaletą reklamy w YouTube jest to, że można ją precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb i przyjętych celów marketingowych w taki sposób by trafiała do określonej grupy odbiorców, co zwiększa jej skuteczność.

Większy zasięg reklamy, która trafia do szerokiego grona potencjalnych odbiorców to większa rozpoznawalność marki oraz więcej klientów, co sprzyja rozwojowi firmy. Profesjonalnie przygotowana kampania reklamowa w YouTube pozwala budować trwałe relacje z klientami, a także sprzyja kreowaniu pozytywnego wizerunku marki. Reklama w YouTube od Oxide pozwoli wyróżnić się Twojej firmie na tle konkurencji i odnieść sukces w branży. Ponadto dzięki niej zbudujesz swój prestiż wzbudzisz zaufanie wśród konsumentów.

reklama na youtubie
Reklama w Youtube – jasne zasady rozliczeń

Decydując się na reklamę w YouTube od Oxide dobrze wiesz za co płacisz. Oferujemy jasne zasady rozliczeń byś miał pewność, że inwestowane przez Ciebie pieniądze są rozsądnie wydawany. Tworzone przez nas kampanie reklamowe YouTube to maksymalna efektywność promocji i optymalizacja jej kosztów.

Warto podkreślić, że reklama w YouTube pozwala tworzyć kampanie reklamowe na każdą kieszeń i jest rozliczana w dwojaki sposób:
za obejrzenie CPV – dla reklam in stream na Youtube;
za 1000 wyświetleń CPM – dla reklam typu bumpre ads.

Niezależnie od przyjętego wariantu istnieje możliwość mierzenia efektywności prowadzonej kampanii i w razie potrzeby dokonywania zmian by zamierzone cele marketingowe były w pełni realizowane.
Poza tym Agencja Oxide oferuje zarządzanie kampanią YouTube w niezwykle atrakcyjnych cenach. Nie wierzysz? – sprawdź nas. Gwarantujemy 100% skuteczność naszych działań, a wciąż powiększające się grono naszych zadowolonych klientów stanowi najlepszą rekomendację naszych usług.

Przykłady kampanii reklamowych na YouTube

Semaco Invest Group
Kampania promująca sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji.

Malinowe Hotele
Kampania reklamowa Medical SPA  w Polsce.

The Spot
Reklama treningów personalnych.

Musisz to wiedzieć

Rodzaje reklam na Youtube

Serwis YouTube został założony w roku 2005 przez trzech nieco sfrustrowanych amerykańskich informatyków. Miejska legenda głosi, że pomysł takiego powszechnie dostępnego magazynu nagrań wideo powstał, ponieważ twórcy nie mogli w żaden sposób znaleźć w sieci klipu „incydentu w Super Bowl”, kiedy to Justin Timberlake rozerwał bluzkę Janet Jackson. Tyle, jeśli chodzi o kontrowersyjne początki…

Minęło trochę czasu i obecnie YouTube jest drugą najpopularniejszą witryną internetową na świecie, przyciągającą 2 miliardy zalogowanych użytkowników miesięcznie. Nic zatem dziwnego, że bardzo szybko zainteresowali się nią właściciele rozmaitych marek, pragnący reklamować swoje usługi i produkty na tym portalu. YouTube ma potężny zasięg medialny i możliwość kreowania rynku konsumentów, a jak wiadomo, to właśnie reklama jest dźwignią handlu. Dzięki temu tekstowi poznamy różne formaty reklam na YouTube. Wiadomości te mogą się okazać bardzo przydatne dla osób, które odpowiadają za kreowanie strategii reklamowych.

System reklamowy Google (Google Ads) umożliwia zamieszczenie w serwisie YouTube kilku podstawowych rodzajów reklam: in–stream możliwe do pominięcia, in–stream niemożliwe do pominięcia, video discovery oraz różne nakładki i banery.

Reklamy wideo typu In-Stream możliwe do pominięcia

Reklamy te występujące najczęściej, są odtwarzane przed filmem, po jego zakończeniu lub w jego trakcie. Ich cechą charakterystyczną jest to, że widzowie mogą je pominąć po pierwszych 5 sekundach.

Reklamodawca płaci dopiero wtedy, gdy widz obejrzy co najmniej pierwsze 30 sekund reklamy lub całą jeśli trwała krócej niż 30 sekund albo jeśli wejdzie w interakcję, klikając na nią. Często przy tej okazji pojawia się termin „true view”.

Reklamy wideo typu In–Stream niemożliwe do pominięcia

Na ten format reklamowy decydują się reklamodawcy, którym bardzo zależy na prężnym rozwoju marki i mają pewność, że potrafią przyciągnąć uwagę odbiorców przez pełne 15 sekund. Badania wskazują, że 76% użytkowników YouTube automatycznie pomija reklamy, dlatego właśnie część reklamodawców zamawia wyświetlanie reklam przed filmem lub w trakcie filmu bez zamieszczonego przycisku pomijania.

Jako ciekawostkę dodajmy tutaj jeszcze trwające 6 sekund reklamy w przerywniku (tzw. bumper ads) To nieco zgryźliwy podgatunek reklamy In-Stream niemożliwej do pominięcia. Reklamodawca płaci za wyświetlenia i zazwyczaj najlepiej nadają się one do kampanii zwiększania zasięgu i świadomości. Nieomal jak przekaz podprogowy.

Reklamy video Discovery

Podczas gdy reklamy In-Stream działają jak tradycyjna reklama telewizyjna, reklamy Discovery są bardziej zbliżone do reklam, które można zobaczyć na stronie wyników wyszukiwania Google. YouTube jest wszakże w równym stopniu wyszukiwarką, co platformą społecznościową.

Reklamy Discovery zawierają trzy wiersze tekstu wraz z miniaturą. Gdy zainteresowany widz kliknie reklamę, zostanie przekierowany bezpośrednio na stronę reklamodawcy. Płatność następuje po kliknięciu użytkownika w zajawkę i obejrzeniu filmu.

Pozostałe formaty reklamowe

Reklamy w banerze masthead automatycznie odtwarzają się bez dźwięku na górze strony głównej YouTube, przez maksymalnie 30 sekund. Po jej odtworzeniu główny film zostanie domyślnie wyświetlony w postaci miniatury, a po kliknięciu w miniaturę użytkownik zostaje przekierowany do strony odtwarzania. Reklamy takie mogą być wyświetlane zarówno na komputerze, w telefonie i na telewizorach. Dodajmy, że format ten nie jest dostępny z panelu reklamowego Google Ads, ale można go zarezerwować u przedstawiciela handlowego Google.

Bardzo popularną formą reklamy są też oczywiście banery, które wyświetlane są po prawej stronie wideo, ponad listą proponowanych filmów. Pojawiają się one jednak tylko na urządzeniach stacjonarnych. Różne nakładki reklamowe i karty sponsorowane, dopełniają tego przeglądy formatów reklamowych na YouTube.

Podsumowanie

Według deklaracji konsumentów w Polsce, ponad 70% wyszukiwań produktów w Google, jest poprzedzonych poszukiwaniem rekomendacji właśnie na stronach serwisu YouTube. To sprawia, że reklama zamieszczona właśnie na tym portalu, może okazać się bardzo skutecznym narzędziem promocji.

Dlaczego my?

Reklama na Youtube – Agencja Oxide Kraków

0
lat doświadczenia w promocji
firm z sektora MSP
0
+
promowanych
przedsiębiorstw
0
+
promowanych
produktów i usług

bezpieczeństwo
koncentrujemy się na celu i bezpieczeństwie

indywidualne podejście
jesteśmy w stałym kontakcie, dopasowujemy się do Twoich potrzeb

jasne zasady
wiesz za co płacisz

Oxide Google partner

Wspieraliśmy

balneo kosmetyki reklama na youtube
All in Games Reklama na youtube

Chcesz wycenić kampanię wideo w YouTube?

Porozmawiajmy o szczegółach