Sklep internetowy abonamentowy – czy to odpowiednie rozwiązanie?

sklepy internetowe abonamentowe

W obecnych czasach wzrasta liczba biznesów, które przenoszą sprzedaż swoich produktów do Internetu. Sprawia to, że coraz więcej osób poszukuje taniego i skutecznego sposobu na stworzeniu strony internetowej, która będzie spełniała funkcję sklepu internetowego. Niestety wielu z nas nie ma żadnego pojęcia o tym, jak to zrobić, a budżet na taki sklep z reguły na początku działalności również jest ograniczony. Znacząco zaczęła więc rosnąć popularność internetowych sklepów abonamentowych. Jest to zdecydowanie najtańsza, najbezpieczniejsza i najprostsza metoda na rozpoczęcie sprzedaży swoich produktów w Internecie. Często wystarczy jedynie wybrać jeden z wielu dostępnych na rynku tego typu produktów, po czym rozpocząć sprzedaż. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie pozwalające na natychmiastowe wprowadzenie produktów na rynek, a co za tym idzie na szybką sprzedaż.

reklama sklepu internetowego

Sklepy internetowe abonamentowe — zalety


Dla wielu takie gotowe rozwiązanie jest bardzo wygodną i komfortową opcją, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z biznesem, a nie mamy czasu lub pieniędzy na szukanie specjalisty, który zajmie się postawieniem sklepu specjalnie dla nas. Nie mówiąc już o samodzielnych próbach poczynienia sklepu internetowego, które mogą przecież skończyć się niepowodzeniem, a w efekcie jedynie stracimy czas i poniesiemy dodatkowe koszty. Sklep abonamentowy wymaga od nas jedynie wykupienia domeny, z jakiej chcemy korzystać oraz opłaty abonamentu. Nie są to wysokie koszty w porównaniu do tych, jakie byśmy ponieśli, budując sklep od podstaw. W zamian za opłatę abonamentu dostajemy gotowy produkt, jakim jest nasz sklep. Otrzymujemy więc w krótkim czasie gotowe narzędzie do sprzedaży naszych produktów wraz z odpowiednią grafiką oraz możliwością niewielkich ingerencji, które umożliwią nam dopasowanie sklepu do naszych potrzeb.

Dodatkowo coraz częstszym rozwiązaniem jest dość wygodna opcja wyboru najwygodniejszego dla nas okresu płatności. W zależności do sklepu istnieją pakiety miesięczne, kwartalne lub nawet roczne. Często przy wyborze abonamentu na dłuższy okres, czyli rocznego lub kwartalnego, oferowane są dodatkowe rabaty, które pozwolą nam jeszcze bardziej zaoszczędzić. Miesięczny abonament jest dobry dla osób, które nie są jeszcze pewne, czy takie rozwiązanie im odpowiada i pragną najpierw przetestować opcje. Nie ma sensu inwestować w coś, co może okazać się nietrafionym pomysłem w naszym przypadku i nie tym, czego potrzebujemy do spełnienia naszych potrzeb i rozwinięcia biznesu. Lepszym rozwiązaniem jest zainwestować zaoszczędzone środki w marketing sklepu internetowego.

sklepy internetowe kraków

Zalety sklepu na abonament

Kolejną zaletą jest bardzo krótki okres jej wdrożenia w porównaniu do sklepów „szytych na miarę”. Często wynosi on około dwa tygodnie, co cieszy osoby, którym zdecydowanie zależy na czasie. Samo oprogramowanie jest projektowane w taki sposób, aby było łatwe i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu nawet osoba bez doświadczenia nie będzie miała problemów z dodaniem kolejnych produktów i modyfikacją oferty. To o czym warto również pamiętać to to, że za wdrożeniem gotowych sklepów internetowych stoi sztab specjalistów, którzy są w stanie nam pomóc, jeśli napotkamy problemy lub będziemy mieli pytania, czy wątpliwości.

Ta pomoc jest wliczona w cenę zakupu abonamentu, więc odpada tutaj koszt szukania specjalisty, który naprawi ewentualne błędy lub rozwieje nasze wątpliwości. Również koszty aktualizacji oprogramowania są wliczone w opłatę abonamentową, wiec nie musimy się martwić ponoszeniem dodatkowych kosztów. Nie musimy zawracać sobie głowy takimi rzeczami jak hosting domeny, za to w całości mamy możliwość skupić się na naszym biznesie, promowaniu i pozycjonowaniu sklepu internetowego.

Sklepy internetowe abonamentowe – wady

Niestety tak jak wszystko, tak i sklepy abonamentowe mają swoje wady. Praktycznie największą z nich jest brak możliwości całkowitego dostosowania gotowych modułów do naszych indywidualnych potrzeb w ramach naszego abonamentu. Taka usługa oczywiście jest możliwa, jednak wymaga ona od nas kontaktu ze specjalistami danego sklepu oraz z dodatkową opłatą. Inną ważną wadą może być ograniczona ilość produktów możliwa do dodania. O ile przedsiębiorcy z niewielką ich liczbą nie będą mieli z tym problemu, tak Ci o dość szerokiej ofercie mogą odczuć to ograniczenie w postaci dodatkowych kosztów.

Menu