Pozycjonowanie Sklepów Internetowych

Bądź widoczny w sieci

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pozycjonowanie sklepu internetowego – klucz do sukcesu

Robienie zakupów za pośrednictwem Internetu jest obecnie czymś zupełnie naturalnym i popularnym. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala kupić wszystkie niezbędne przedmioty bez wychodzenia z domu o dowolnej porze. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi pojawia się w sieci coraz więcej sklepów internetowych. Rośnie więc konkurencja. Chcąc ją pokonać trzeba odpowiednio wypromować swój sklep i oferowane w nim towary, dbając miedzy innymi o właściwe jego pozycjonowanie.

Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu sklepu internetowego zwiększa się rozpoznawalność marki. Jest to także doskonały sposób na budowanie wizerunku marki i promowania jej na szeroką skalę. Dlaczego? Otóż potencjalny klient szukając interesującego go towaru wykorzystuje do tego celu wyszukiwarkę Google oraz sugeruje się tworzonym przez nią rankingiem sklepów internetowych, odwiedzając jedynie te, które znajdują się na szczycie listy wyników wyszukiwania. Z kolei wysoką pozycję w rankingu Google zapewnia profesjonalne pozycjonowanie sklepów internetowych, dzięki któremu marka zyskuje prestiż i reklamę, co skutecznie buduje jej wizerunek i pozyskuje coraz więcej klientów.

Niemniej jednak pozycjonowanie sklepu internetowego, aby realizowało zamierzone cele, musi być prowadzone kompleksowo i profesjonalnie. Powinno więc opierać się na odpowiedniej strategii dostosowanej do branży i profilu sklepu. Warto więc działania te zlecić specjalistom w tej dziedzinie.

reklama internetowa dla firm

audyty obecności w sieci
Twojego sklepu

promocja firmy

optymalizacja i pozycjonowanie
sklepów internetowych

agencja interaktywna

strategie marketingowe
dla e-commerce

Jak to robimy?

Sklep internetowy – Pozycjonowanie to podstawa

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem a naszych specjalistów wyróżnia kreatywność i gotowość do podejmowania wyzwań. Nieustannie zgłębiają tajniki pozycjonowania sklepów internetowych, co w połączeniu z ich wyczuciem rynkowych trendów jest gwarancją skuteczności podejmowanych przez nich działań. Oferta naszej Agencji SEO jest skierowana zarówno do Klientów z Krakowa, jak i z całej Polski.

Pozycjonowanie – najważniejszy czynnik sukcesu

Wiemy, że profesjonalne pozycjonowanie sklepów internetowych jest jednym z najważniejszych elementów skutecznego marketingu internetowego. Jesteśmy specjalistami od pozycjonowania zarówno małych sklepów działających lokalnie, jak i dużych o zasięgu ogólnopolskim bądź tych, które chcą zaistnieć na zagranicznych rynkach.

W zakresie naszych działań w ramach pozycjonowania e-commerce mieści się: optymalizacja sklepu internetowego (jego struktury i treści w nim zawartych pod kątem formalnym i merytorycznym) by podnieść jego atrakcyjność dla wyszukiwarki Google i jego użytkowników, jak również w celu zapewnienia mu responsywności (szybkiego ładowania i czytelności na urządzeniach mobilnych); audyt SEO wraz z opracowaniem strategii SEO skrojonej na miarę potrzeb i oczekiwań firmy; monitoring i analizę z raportem podejmowanych działań.

W ramach dodatkowych usług marketingowych oferujemy, między innymi:

– audyty działania sklepów i stron www;
– audyt wraz z optymalizacją ścieżek zakupowych;
– analizę marketingu i SEO;
– prowadzenie blogów firmowych czy też profili w mediach społecznościowych.

marketing internetowy dla firm

OPTYMALIZACJA SKLEPÓW I STRON INTERNETOWYCH

agencja reklamowa kraków

AUDYTY SEO

reklama internetowa

ANALIZA PROFILU LINKÓW

reklama

STRATEGIE SEO

content marketing

OPTYMALIZACJA ŚCIEŻEK ZAKUPOWYCH

kampania reklamowa

ARTYKUŁY PORADNIKOWE

marketing

MATERIAŁY EKSPERCKIE

Co zyskasz?

Jak pozycjonowanie sklepu online wpłynie na jego sukces?

Kompleksowość i rzetelność przeprowadzonej kampanii marketingowej jest niezwykle ważna dla skutecznego budowania marki. Sklepy e-commerce muszą zachęcać nie tylko jakością oferowanych towarów, ale również zadbać o odpowiednią ich promocję. Doskonałym na to sposobem jest profesjonalne ich pozycjonowanie w Google, które przynosi im szereg wymiernych korzyści. Wśród nich należy wymienić:

– większy prestiż;
– budowanie zaufania wśród konsumentów;
– promocja na szeroką skalę zwiększająca rozpoznawalność marki;
– zwiększenie zainteresowania oferta sklepu;
– wzrost wartościowego ruchu na stronie sklepu i pozyskiwanie coraz większej liczby klientów;
– skuteczna walka z konkurencją;
– wzrost sprzedaży.

Nie ulega wątpliwości, że pozycjonowanie sklepu internetowego pozwala mu zająć wysoką pozycję na rynku, co z kolei zapewnia mu dynamiczny rozwój i generuje coraz większe zyski. Niemniej jednak warto podkreślić, że działania w zakresie pozycjonowania ecommerce muszą być prowadzone w sposób rzetelny i profesjonalny aby były skuteczne i realizowały określone cele. W przeciwnym razie mogą jedynie zaszkodzić marce.

W naszej Agencji SEO stawiamy na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Zlecenie nam pozycjonowania sklepów internetowych to gwarancja 100% satysfakcji z podjętej z nami współpracy. Do każdego naszego Klienta podchodzimy indywidualnie zapewniając mu fachowe wsparcie, dostosowane do jego potrzeb i oczekiwań, by miał pewność, że jego pieniądze są rozsądnie inwestowane.

marketing internetowy

Wzrost ruchu w e-sklepie

Atrakcyjność oferty sklepu internetowego jest niezwykle ważna by wzbudzić zainteresowanie wśród konsumentów. Wpływa na nią nie tylko jakość towarów, ale też sposób ich prezentacji oraz promocji. Wieloaspektowa optymalizacja sklepu internetowego poprzez odpowiednie działania SEO zwiększa jego rozpoznawalność i atrakcyjność pod katem wizualnym i merytorycznym. Specjalizujemy się w tym zakresie i wiemy co zrobić, aby zadbać o odpowiednią prezentację oferty sklepu zwiększającą ruch na jego stronie.

 

Google ads

Wzrost sprzedaży

Profesjonalne pozycjonowanie ecommerce zwiększa zainteresowanie jego ofertą, a tym samym pozyskuje coraz większą liczbę klientów. Dzięki temu rośnie nie tylko wartościowy ruch na stronie sklepu, ale też następuje wzrost sprzedaży. Wiemy to dzięki naszym analizom towarzyszącym naszym działaniom dokonywanym w ramach pozycjonowania sklepów internetowych. Bazując na naszej wiedzy i bogatemu doświadczeniu wiemy, w jaki sposób promować towar dostępny w sklepie, aby zwiększyć jego sprzedaż.

Google adwords

Rozpoznawalność sklepu

Kompleksowe oraz odpowiednio zaplanowane działania SEO sprawiają, że sklep internetowy zajmuje wysoką pozycję w rankingu Google. Zyskuje w ten sposób nie tylko prestiż, który przekłada się na wzrost zaufania do marki, ale także dociera ze swoją ofertą do szerokiego grona konsumentów nią zainteresowanych. To z kolei prowadzi to do zwiększenia rozpoznawalności marki na rynku oraz skutecznego budowania jej wizerunku. Poza tym pomaga pokonać konkurencję, odnieść sukces w branży oraz zwiększyć zyski.

Profesjonalne pozycjonowanie sklepu internetowego gwarancją sukcesu

Sukces sklepu internetowego zależy nie tylko od jakości oferowanych przez niego towarów, ale również ich właściwej promocji. To dzięki niej marka staje się lepiej rozpoznawalna na rynku oraz cieszy się rosnącym zainteresowaniem, co z kolei podnosi sprzedaż sklepu i generuje coraz większe zyski. Pokonanie konkurencji nie jest łatwe i wymaga dobrze opracowanej strategii, która obejmuje między innymi kompleksowe pozycjonowanie sklepu w Google.

Warto również zaznaczyć, że zarówno pozycjonowanie stron internetowych, jak i sklepów powinno bazować na właściwie opracowanej strategii działań SEO, dostosowanych do specyfiki branży i oferty danej firmy oraz wyznaczonych przez nią celów

pozycjonowanie sklepu internetowego
jak otworzyć sklep internetowy

Ranking Google – dlaczego warto zająć w nim wysoką pozycję?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż konsumenci, szukając w Internecie interesujących ich towarów, czynią to za pomocą wyszukiwarki Google – najbardziej znanej i najczęściej używanej. Poza tym sugerują się jej listą wyszukiwania oraz wchodzą jedynie na strony, które znajdują się na jej szczycie. Z koli pozycjonowanie sklepu internetowego obejmuje szeroko pojęte działania SEO, majce na celu zapewnienie mu wysokiej pozycji w rankingu Google – utożsamianej z profesjonalizmem i podnoszącej prestiż marki. Dzięki temu sklep internetowy zwiększa zainteresowanie swoją ofertą, a tym samym pozyskuje coraz więcej klientów, co zapewnia mu sukces w branży.

Istota pozycjonowania sklepu w Google

Efektywność pozycjonowania sklepów internetowych zależy od profesjonalizmu i rzetelności przeprowadzonych w tym zakresie działań. Dzięki nim sklepy internetowe powinny być bardziej atrakcyjne wizualnie i merytorycznie nie tylko dla konsumentów, ale również robotów wyszukiwarki Google by je wysoko indeksować. Jednak aby tak się stało pozycjonowanie sklepu powinno bazować na skutecznych działaniach SEO ze szczególnym uwzględnieniem:

 • przyjaznego URL;
 • edytowania metatagów;
 • wartościowych treści dostosowanych merytorycznie i formalnie do poszczególnych kategorii, podkategorii czy opisów produktów;
 • odpowiedniego nasycenia treści właściwie dobranymi frazami kluczowymi;
 • użyteczności sklepu oraz intuicyjnego i komfortowego korzystania z niego;
 • optymalizację pod kątem urządzeń mobilnych (ważna czytelność i szybkość ładowania).
jak założyć sklep internetowy
linki wewnętrzne

Skuteczne SEO sklepu internetowego co musisz o nim wiedzieć

Bez wątpienia efektywność działań przeprowadzonych w ramach pozycjonowania sklepu internetowego przynosi marce szereg korzyści, zapewniając jej sukces w branży. Wśród nich należy wymienić:

 • pozytywny wpływ na budowanie wizerunku marki – większy prestiż wzbudzający zaufanie wśród konsumentów,
 • reklama o dużym zasięgu docierająca do różnego typu konsumentów;
 • wzrost rozpoznawalności marki oraz zainteresowania ofertą sklepu;
 • wzrost sprzedaży i dynamiczny, rozwój generujący coraz większe zyski;
 • dostarczenie cennych informacji i analiz dotyczących potrzeb konsumentów oraz ich preferencji zakupowych – co pozwala odpowiednio dostosowywać ofertę sklepu do oczekiwań swoich klientów.

Dlaczego my?

Agencja SEO – Oxide Kraków

0
lat doświadczenia w promocji
firm z sektora MSP
0
+
promowanych
przedsiębiorstw
0
+
promowanych
produktów i usług

bezpieczeństwo
koncentrujemy się na celu i bezpieczeństwie

indywidualne podejście
jesteśmy w stałym kontakcie, dopasowujemy się do Twoich potrzeb

jasne zasady
wiesz za co płacisz

Oxide Google partner

Wspieraliśmy

marketing i reklama

Chcesz wycenić pozycjonowanie sklepu internetowego?

Porozmawiajmy o szczegółach