Reklama Instagram

Bądź widoczny w sieci

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Reklama na Instagramie – firm, marek, produktów i usług

W jaki sposób nasza agencja social media Oxide pomaga klientom polepszyć wizerunek marki, a także zwiększyć zasięgi i trafić do nowych potencjalnych klientów?

 • przygotowujemy strategię marketingową w oparciu o Instagram.
 • tworzymy profesjonalny profil na Instagramie oraz prowadzimy go. Używamy różnych środków do zwiększania zasięgu i dotarcia do jak największej liczby potencjalnych klientów.
 • dbamy o wizerunek marki przedstawiany na Instagramie – im bardziej pozna Cię klient, tym większe zaufanie będzie posiadać do Ciebie oraz do Twoich produktów.
 • prowadzimy kampanie reklamowe na Instagramie – wykorzystujemy różne rodzaje reklam dostępnych na Instagramie, ułatwiamy bezpośredni kontakt z klientem, współpracujemy z Influencerami, umożliwiamy sprzedaż bezpośrednio z Instagramu.
 • codziennie monitorujemy postępy kampanii – analizujemy jej zyski, wdrażamy nowe możliwości zapewniające jak największą skuteczność kampanii.
 • oferujemy możliwość przeszkolenia z działań na Instagramie – w zależności od pakietu: podstawowego, średnio zaawansowanego i rozszerzonego dowiesz się od nas niezbędnych informacji na temat obsługi Instagramu i prowadzenia na nim kampanii CPC.
 • opracowujemy hashtagi do każdego posta.
 • publikujemy relacje na InstaStories.
 • dbamy o interakcję z innymi użytkownikami poprzez odpowiadanie na ich komentarze, dodajemy także komentarze pod ich wpisami.
reklama internetowa dla firm

Strategie marketingowe
na Instagramie

promocja firmy

prowadzenie profilu firmy
na Instagramie

agencja interaktywna

Kampanie reklamowe
na Instagramie

Jak to robimy?

Profesjonalne kampanie reklamowe na Instagramie

Lata doświadczeń pozwalają nam wybrać jak najlepsze metody działania jak kampanie reklamowe CPC czy prowadzenie Instagrama. Nieustannie ulepszamy je, a także dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego Klienta, aby za pomocą przeprowadzonej przez nas kampanii osiągać wszystkie zamierzone cele. Jak to robimy?

 • tworzymy profesjonalne zdjęcia, dzięki którym możemy w sposób ciekawy i przystępny przybliżyć użytkownikom Instagrama profil Twojej firmy, a także zobrazować sprzedawane przez Ciebie produkty, co skraca dystans i jest pierwszym krokiem w Customer journey, czyli drodze klienta do zakupu.
 • pomagamy klientom zastosować wideo na Instagramie. Tworzymy spoty trwających 60 sekund. Ta forma reklamy jest niezwykle skuteczna, ponieważ mocniej oddziałuje na odbiorców, skupiając ich uwagę na dłużej.
 • tworzymy galerie zdjęć i filmów poprzez dodawanie nawet do 10 zdjęć lub krótkich filmików do jednego posta na Instagramie. Jest to doskonały sposób na przekazanie swoim potencjalnym klientom jak największej ilości informacji o produkcie, a także na skuteczne zachęcenie ich do odwiedzenia witryny i zakupu.
 • tworzymy Instagram Stories . Skorzystanie z tej możliwości pozwala na zrealizowanie reklam typu mid-roll trwających do 15 sekund.
 • przeprowadzamy kampanie reklamowe na Instagramie. Docieramy do niestandardowych grup odbiorców, analizujemy podejmowane przez nich działania i kierujemy do nich reklamy remarketingowe.
 • dobieramy niezbędne hashtagi, czyli tagi rozpoczynające się od znaku #, które znacznie zwiększą zasięgi postów oraz pozwolą łączyć je w danym temacie. Dzięki temu Twoje posty szybciej trafią do osób, które mogą być zainteresowane Twoją marką.
 • skrupulatnie pracujemy nad treścią postów, która będzie profesjonalna, a jednocześnie zmniejszy dystans oraz pokaże firmę z przyjaznej strony. Dbamy o to, by obserwatorzy Cię polubili oraz zaczęli obserwować.
marketing internetowy dla firm

Profesjonalne stworzenie
i prowadzenie profilu

agencja reklamowa kraków

Przeprowadzanie skutecznych
kampanii reklamowych na Instagramie

reklama internetowa

Określanie i pozyskiwanie
konkretnych grup odbiorców

reklama

Stały i bezpośredni kontakt z użytkownikami,
odpowiadanie na ich komentarze

content marketing

Monitorowanie skuteczności
prowadzonych działań

agencja social media

Wartościowe i angażujące treści,
wzbudzające zainteresowanie
i skupiające uwagę

marketing internetowy dla firm

Angażowanie użytkowników
poprzez liczne konkursy i quizy

marketing

Wysokiej jakości zdjęcia i filmiki
dołączane do postów

promocja firmy

Dopasowanie strategii komunikacji
do charakteru firmy

Co zyskasz?

Instagram – Skuteczna reklama dla Twojej firmy

Rozpoczynając kampanię CPC na Instagramie, możesz zyskać: wzrost ruchu, wzrost sprzedaży, a także znacząco zwiększyć rozpoznawalność marki dzięki wysokim zasięgom. Każdy z użytkowników tego serwisu społecznościowego może być Twoim przyszłym klientem, dlatego warto wykorzystać w swojej strategii marketingowej każdy kanał komunikacji, także Instagram – nie czekaj, aż konkurencja Cię wyprzedzi!

kampanie reklamowe facebook
Wzrost ruchu

Zastanawiasz się, jak zwiększyć ruch na Twojej witrynie? Instagram może Ci w tym znacząco pomóc! Specjaliści tworzący reklamę na Instagramie za pomocą specjalnie dobranych zdjęć i przemyślanych wpisów sprawią, że obserwatorzy z chęcią klikną w link prowadzący bezpośrednio do Twojej witryny, bloga czy sklepu. To doskonała metoda na zwiększenie ruchu, który przyniesie Ci dużo konwersji! Daj się poznać wielu nowym potencjalnym klientom, którzy zainteresowani postem na Instagramie wejdą na Twoją stronę i zostaną na dłużej!

 

 

 

facebook reklama
Wzrost sprzedaży

W jaki sposób reklama na Instagramie pomoże Ci zwiększyć sprzedaż? Na Twoją stronę internetową lub do sklepu trafią osoby, które już są zainteresowane Twoim produktem! Gwarantuje to większą konwersję, ponieważ obserwatorzy to osoby, które wcześniej obejrzały Twój produkt na Instagramie i wykazały zainteresowanie nim poprzez kliknięcie w link.  A to już prosta droga do zakupu! Zwiększ sprzedaż i zmniejsz współczynnik odrzuceń za jednym razem! Niech odwiedzają Cię klienci faktycznie zainteresowani Twoimi produktami!

marketing w Social Mediach
Rozpoznawalność marki

Kreuj i umacniaj swoją markę za pomocą kampanii na Instagramie! Zadbaj o odpowiedni wizerunek z pomocą specjalistów, którzy starannie zaplanują, jakie zdjęcia, hasthagi oraz podpisy dodawać, aby Twoja firma wyglądała w oczach potencjalnych nowych klientów na profesjonalną i godną zaufania. Poszerzaj zasięgi, a dzięki naszym wpisom daj się zapamiętać klientom. Niech kojarzą Twoją firmę oraz Twoje produkty z pozytywnych, pięknych zdjęć i z zachęcających opisów. Skorzystaj z reklamy na Instagramie, która jest doskonałym sposobem na promocję w Internecie oraz na zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki!

Skuteczne kampanie reklamowe na Instagramie

Reklama na Instagramie – Kiedy warto?

Kampanie reklamowe prowadzone na Instagramie są niezwykle popularne, ponieważ przynoszą bardzo dobre wyniki u naszych Klientów. Ich efekt zależy od wielu czynników, dlatego najlepiej jest powierzyć prowadzenie Instagrama oraz promowanie marki specjalistom, którzy od lat specjalizują się w tej dziedzinie. Nasza agencja Oxide prowadzi wysokiej jakości kampanie CPC na Instagram. Wiemy, że jest to idealne miejsce do promowania marki oraz produktów naszych Klientów, dlatego podążamy za najnowszymi trendami i staramy się różnymi metodami osiągnąć wszystkie zamierzone cele kampanii. Zaufaj profesjonalistom i obserwuj, jak zwiększa się ruch na Twojej stronie, a konwersja i sprzedaż uzyskuje niespotykane dotąd wyniki! I to wszystko bardzo tanim kosztem!

Aby móc zdecydować, czy chcesz skorzystać z reklamy na Instagramie, musisz wiedzieć, czym ona jest, jakie są jej rodzaje i dlaczego warto z niej skorzystać.

reklama instagram

Kampanie reklamowe na Instagramie

O czym warto pamiętać przy tworzeniu reklamy na Instagramie?

 • konto firmowe – warto stworzyć profesjonalne konto firmowe, które dostarczy statystyk na temat wieku, płci i miejsca zamieszkania Twoich potencjalnych klientów. Dowiesz się, jakie są najlepsze dni i godziny na opublikowanie posta. Konto firmowe jest więc koniecznością, a jego utworzeniem i obsługą najskuteczniej mogą zająć się specjaliści.
 • połącz konto na Instagramie z fanpage’em na Facebooku – jest to bardzo istotne, ponieważ w ten sposób uzyskamy dostęp do Menedżera reklam będącego specjalistycznym narzędziem, bardzo przydatnym podczas prowadzenia płatnych promocji. Dzięki temu dowiemy się, ile osób obejrzało film w reklamie lub też kliknęło w zamieszczony link do naszej witryny www. Analiza statystyk pozwala na jak najlepszą optymalizację kampanii.
 • format zdjęć – musi być odpowiednio dostosowany, aby reklamy prawidłowo się wyświetlały. Reklamy mogą być umieszczane na feedzie głównym lub na InstaStories. W przypadku umieszczania reklam na feedzie, powinny mieć one format kwadratu o wymiarach 1080×1080 px, natomiast w przypadku reklamy na InstaStories należy zastosować kreację w pionie, w proporcjach 9:16.
 • miejsce docelowe – istotny jest wybór miejsca, do którego Twoja reklama odeśle użytkowników. Zastanów się, jakie chcesz osiągnąć cele, bo od tego będzie zależało, czy na miejsce docelowe wybrać witrynę, sklep czy wiadomość prywatną.
 • grupa odbiorców – odpowiednia segmentacja grupy docelowej to niezwykle istotne działanie pozwalające na docieranie do osób, które poprzez swoje zachowanie na Instagramie zdradziły, że mogą być zainteresowane tematyką podobną do Twojej działalności. W ten sposób mamy gwarancję, że współczynnik kliknięć w Twoją reklamę będzie wyższy, a konwersja także będzie zwiększona. Specjaliści z naszej agencji na początku kampanii, dzięki odpowiedniej analizie, określą najlepszą dla Ciebie grupę docelową. Zastosują także jej zawężenie lub wykluczenie, aby zagwarantować Ci jak najlepsze efekty.
 • cel – zastanów się, co chcesz osiągnąć dzięki kampanii reklamowej na Instagramie. Pamiętaj, że na Instagramie w przeciwieństwie do Facebooka nie ma możliwości ustawienia celu na polubienia. Nie wiesz, jak określić cele swojej kampanii? Zgłoś się do nas, doświadczeni specjaliści pomogą Ci wybrać najlepsze i najbardziej optymalne dla Twojej firmy cele.
 • czas trwania kampanii oraz budżet – po wyborze dziennego budżetu, którego wysokość może wynosić np. 10 złotych, a także czasu trwania kampanii, Instagram podpowie Ci, jakie są Twoje łączne wydatki za kampanię trwającą przez ten czas oraz określi, jaki jest jej szacowany zasięg.
 • ciekawe konkursy i promocje – na swoim firmowym Instagramie warto organizować różne konkursy i promocje, które zainteresują użytkowników. Takie działanie spowoduje, że potencjalni klienci przywiążą się do Twojej marki, zaczną chętniej odwiedzać Twój profil, zostanie uruchomiony mechanizm wdzięczności za otrzymany darmowo produkt, a Twoja firma będzie wywoływać pozytywne skojarzenia. Nie masz czasu na wymyślanie i koordynowanie konkursów? Z przyjemnością zajmą się tym nasi specjaliści!

instagram reklama

Jakie są rodzaje reklam na Instagramie?

 • reklamy w formie zdjęć
 • reklamy w relacjach
 • reklamy wideo
 • reklamy karuzelowe
 • reklamy w formie kolekcji
 • reklamy w sekcji Eksploruj
 • reklama w aktualnościach
 • reklama na Instagram na InstaStory

Dlaczego warto mieć reklamę na Instagramie?

 • dotrzesz do precyzyjnej grupy odbiorców poprzez wykorzystanie różnych sygnałów takich jak: lokalizacja, dane demograficzne, zainteresowania, zachowania użytkowników na Instagramie i Facebooku
 • zrealizujesz cele biznesowe: zyskasz popularność firmy, zwiększysz świadomość swojej marki, z łatwością dotrzesz do nowych Klientów.
 • ułatwisz Klientom poznanie Twoich produktów: zdjęcia i filmiki na Instagramie to świetny sposób na przedstawienie Klientom asortymentu swojego sklepu.
 • będziesz sprzedawać produkty bezpośrednio z Instagrama: istnieje możliwość dokonywania bezpośrednich zakupów z Instagrama. Nawet bez konieczności opuszczania aplikacji. Jak to zrobić? Wystarczy, że Klienci wybiorą opcję „do kasy” znajdującą się pod zdjęciem produktu. Automatycznie zostaną przekierowani do Twojego sklepu internetowego. Warto jednak wiedzieć, że póki co możliwość prowadzenia sklepu na Instagramie mają branże zajmujące się modą, zdrowiem, urodą oraz biżuterią.
 • zwiększysz konwersję: sprzedawaj więcej produktów, otrzymuj więcej zapytań na maila, powiększaj bazę użytkowników na newsletterze. 
 • zyskasz bezpośredni kontakt z klientami: wykorzystuj transmisję na żywo, żeby w łatwy i szybki sposób nawiązać kontakt z Klientami. Czytaj ich komentarze, by lepiej zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania, a następnie dostosować pod nie swoje usługi.
 • nawiążesz współpracę z Influencerami: możesz skorzystać z repostowania zdjęć, lakowania produktów, użycia markowych hastagów. Skorzystaj z popularnej możliwości barteru, czyli recenzji za produkt.
 • oszczędzisz czas i pieniądze, w szybki sposób trafiając do bardzo dużej liczby potencjalnych Klientów. Już w tym momencie na Instagramie znajduje się ponad 6 mln aktywnych kont. A będzie ich jeszcze więcej! W dodatku ludzie spędzają na Instagramie bardzo dużo wolnego czasu, nawet do 2-3 godzin dziennie. Czy nie warto reklamować się w miejscu, gdzie bardzo duża liczba osób spędza mnóstwo wolnego czasu?

Ile kosztuje reklama na Instagramie?

Na Instagramie opłata za reklamę podobnie jak na Facebooku jest naliczana na ilość jej wyświetleń,  tzw. CPM, czyli cost per mille. Ponadto koszt prowadzenia przez profesjonalistów reklamy na Instagramie zależy od tego, co chcesz osiągnąć i jakiego rodzaju produkty zamierzasz reklamować. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu ruchu na Twojej witrynie czy w sklepie, należy skupić się na działaniach, które osiągną ten cel. W takiej sytuacji koszty reklamy będą naliczane za kliknięcie w link prowadzący do Twojego sklepu czy strony internetowej. Natomiast jeśli Twoim celem jest promowanie wideo, koszt reklamy będzie obejmował każde wyświetlenie. To od Ciebie zależy ile i za co będziesz płacić.

reklama na instagramie

Facebook w liczbach

Dlaczego warto promować się na Instagramie

0
milionów aktywnych użytkowników w Polsce
0
+
użytkowników loguje się w nim codziennie
0
+
godziny dziennie Polacy spędzają w serwisach społecznościowych

Dlaczego My?

Agencja Facebook

bezpieczeństwo
koncentrujemy się na celu i bezpieczeństwie

indywidualne podejście
jesteśmy w stałym kontakcie, dopasowujemy się do Twoich potrzeb

jasne zasady
wiesz za co płacisz

Oxide Google partner

Wspieraliśmy

marketing i reklama

Chcesz wycenić kampanię Instagram Ads?

Porozmawiajmy o szczegółach