Dobry Content Marketing

Bądź widoczny w sieci

  lub zadzwoń: 504 296 096

  Co możemy dla Ciebie zrobić?

  Marketing treści – Skuteczna reklama Twojej firmy

  Content marketing albo inaczej marketing treści, to zespół działań marketingowych polegających na tworzeniu przydatnych i angażujących społeczność treści. Wszystko po to, aby zachęcić ściśle określoną grupę do pewnych zachowań, na których nam szczególnie zależy, takich jak na przykład: zakup określonych usług lub towarów.

  Formy content marketingu

  Content marketing może przybrać różne formy. Do najpopularniejszych zaliczymy: video, blog, podcasty, webinary, artykuły eksperckie bądź sponsorowane, ebooki, infografiki

  Content marketing – jak osiągnąć zamierzony cel?

  Stworzenie wartościowego tekstu to nie wszystko. Tematyka i język tekstu, a także forma przekazu powinny być dopasowane do grupy osób, które chcemy aby zostały naszymi klientami. Treści, które zostaną stworzone powinny być stale promowane, tak aby docierać do coraz większej grupy osób. Dodatkowo niezbędna jest analiza poczynionych działań i wyciągania wniosków, czyli ustalenie na przykład, jaki rodzaj tekstu przyciąga największą ilość klientów i z jakiego powodu.

  reklama internetowa dla firm

  audyty obecności w sieci
  Twojej marki/firmy

  promocja firmy

  audyt i optymalizacja
  strony internetowej

  agencja interaktywna

  atrakcyjne
  i unikalne treści

  Jak to robimy?

  Agencja Content Marketing – zatrudnij profesjonalistów

  Content marketing to tworzenie treści przyjaznych dla użytkowników. Jednak nie jest to jedyny etap. Poniżej omówimy szczegółowo poszczególne kroki w content marketingu.

  Określenie grupy docelowej

  Tekst, który tworzymy powinien zawierać takie sformułowania, czyli powinien zostać napisany takim językiem aby zachęcić określone osoby do zakupu produktu lub usługi. Trzeba pamiętać, że inne zwroty i sformułowania trafią do młodzieży, a jeszcze inne do osób dorosłych.

  Pozycjonowanie

  Czyli inaczej promocja contentu, aby trafił do jak największej liczby osób. W tym celu wykorzystuje się różne kanały ( Facebook, Instagram i strony i portale internetowe). Tam umieszcza się również odpowiednie reklamy promujące zamieszczany Kontent. Na tym etapie Google AdWords jest również bardzo często wykorzystywane.

  Analiza działań

  Dzięki analizie wiemy co się sprawdza, a co nie i jakie treści przyciągają najwięcej klientów. Dlatego później wiemy jak skutecznie działać. Na tym etapie przydają się takie narzędzia, jak: Google Analytisc, tabelki i heatmapy. Bez tego skuteczna promocja kontentu nie jest możliwa.

  agencja reklamowa kraków

  AUDYTY SEO

  reklama internetowa

  ANALIZA PROFILU LINKÓW

  reklama

  ANALIZA RYNKU I KONKURENCJI

  content marketing

  OKREŚLENIE USP MARKI

  kampania reklamowa

  ARTYKUŁY PORADNIKOWE

  marketing

  MATERIAŁY EKSPERCKIE

  Co zyskasz?

  Marketing treści – jakie przynosi korzyści?

  Przede wszystkim to wielka promocja firm w internecie. Dzięki zastosowaniu technik content marketingowych marka Twojej firmy staje się coraz bardziej rozpoznawalna w internecie. Dzięki temu bardziej pozytywnie odbierana przez konsumentów. W prosty i szybki sposób budujesz relację z klientem poprzez umieszczanie w internecie treści, których klient poszukuje i którymi jest zainteresowany.

  Dodatkowo content marketing pozwala:

  • uzyskać zdecydowanie większą ilości leadów niż inne odmiany marketingu, co przekłada się na wysoki poziom konwersji
  • ustalić co interesuje klientów, jakie działania content marketingowe działają na nich, co pozwoli określić dalszy kierunek w którym chcemy rozwija markę, a także dostrzec zmiany, jakie zachodzą w Twojej branży i się do nich dostosować
  • mieć wgląd do tak zwanej publicznej świadomości – wiesz, czego ludzie poszukują i jakich zakupów dokonują

   

  Reklama firmy w internecie
  Buduj wizerunek eksperta

  Atrakcyjne treści i kreacje graficzne
  pomogą zbudować obraz Twojej firmy
  jako eksperta w branży

  Google ads
  Lepsza widoczność w sieci

  Większa liczba klientów, unikalne i dobrze
  zoptymalizowane treści są lepiej trak-
  towane przez wyszukiwarki internetowe

  Google adwords
  Większa liczba klientów

  Wysoka pozycja w wynikach
  wyszukiwania przełoży się na
  większe zainteresowanie Twoją stroną

  Co to jest content marketing?

  Marketing treści to strategia skoncentrowana na tworzeniu i rozpowszechnianiu wartościowych, odpowiednich i spójnych treści w celu przyciągnięcia, pozyskania i utrzymania określonej grupy odbiorców.

  Content marketing co to jest? Jest to rodzaj marketing, w którym nacisk kładziony jest przede wszystkim na treść. Odpowiednie treści charakteryzują się tym, że dają użytkownikom wartość dodaną, ponieważ są dostosowane do ich potrzeb, a tym samym są dla nich istotne i pomocne. W związku z tym nie są oparte przede wszystkim na produkcie, ale na oczekiwaniach użytkowników.
  Celem strategii jest przyciągnięcie potencjalnych klientów, zachęcenie ich do zakupu i utrzymanie ich.

  Definicja content marketingu. Nawet jeśli istnieje szeroka zgoda co do podstawowych cech, nie istnieje jednolita definicja content marketingu. W zależności od indywidualnej perspektywy różnie oceniana jest jego funkcja. Podczas gdy content marketing z perspektywy SEO służy przede wszystkim poprawie rankingu w wyszukiwarkach, public relations skupia się na komunikacji i budowaniu relacji z publicznością. W przypadku brandingu podkreślany jest wizerunek marki komunikowany przez treści.

  Dlaczego content marketing jest ważny? Klasyczna reklama coraz bardziej traci na znaczeniu. Odbiorcy są przytłoczeni zalewem informacji napływających do nich za pomocą wszechobecnych reklam. W konsekwencji takie przekazy reklamowe nie docierają do potencjalnych klientów.

  Aby nadal być zauważonym przez odbiorców, należy zmienić perspektywę: jasno określić, w jakim stopniu produkt pomaga rozwiązać konkretne problemy. Można to zrobić nie tylko, mówiąc o samym produkcie, ale także oferując informacje o jego użyciu, w ten sposób dostarczając potencjalnym klientom treści, które są dla nich istotne i mogą przyciągnąć ich uwagę.

  Content marketing – gdzie publikować treści?

  Treści kierowane do klienta pomagają stworzyć z nimi szczególną więź, należy więc zadbać, by były one właściwe, nasycone wartościami promującymi daną markę. Ten rodzaj swoistej strategii marketingowej, służącej pozyskaniem nowych klientów i wzbogacenie oferty dla już istniejących nazywamy Content marketingiem.

  Zasadniczym wzorcem działania content marketingu jest publikowanie treści w ogólnodostępnych środkach przekazu jak telewizja czy internet. Ten przekaz może mieć różną formę, mogą to być krótkie filmiki, artykuły, prezentacje multimedialne czy też graficzne przedstawienie treści w formie wykresów lub przejrzystych grafik. W zależności od przyjętej przez firmę strategii marketingowej, treści mogą pojawiać się na stronie internetowej firmy bądź na innych publicznych portalach, jak również portalach  społecznościowych. Dowiedzione jest, że klient, zanim poważnie zainteresuje się danym produktem przegląda kilka lub kilkanaście źródeł odnośnie do informacji o tym konkretnym produkcie. Content marketing może zdecydowanie skrócić tę drogę, przekazując najistotniejsze treści w czytelnej formie.

  content marketing
  teksty na stronę internetową

  Marketing internetowy – reklama firm w internecie

  Najbardziej czytelnym przekazem jest reklamowanie produktów lub usług firm w internecie za pomocą social mediów, czy newsletterów – te nośniki informacji docierają do największej grupy osób, które przekażą interesujące je treści do jeszcze szerszego grona. Content marketing bowiem działa na podobnej zasadzie jak marketing wirusowy – „jeżeli mojemu koledze spodoba się przedstawiona treść, to i mnie się spodoba, a ja z kolei, przekażę ją następnej osobie, ponieważ omawiany produkt lub usługa warte są polecenia”.

  Content marketing bywa mylony z nadprodukcją treści – jest to założenie błędne, ponieważ nie chodzi tu o samą treść czy jej przekazanie, ale o zrozumienie istoty sprawy będącej przedmiotem marketingu. W content marketingu marka firmy w ogóle nie musi występować w przekazywanych treściach. Powinna tylko być zaznaczona jej obecność w taki sposób, by klient sam zapragnął zasięgnąć najściślejszych informacji, co przedłoży się na ewentualne pozyskanie nowego odbiorcy.

  Dlaczego my?

  Agencja Content Marketing – Oxide Kraków

  0
  lat doświadczenia w promocji
  firm z sektora MSP
  0
  +
  promowanych
  przedsiębiorstw
  0
  +
  promowanych
  produktów i usług

  bezpieczeństwo
  koncentrujemy się na celu i bezpieczeństwie

  indywidualne podejście
  jesteśmy w stałym kontakcie, dopasowujemy się do Twoich potrzeb

  jasne zasady
  wiesz za co płacisz

  Oxide Google partner

  Wspieraliśmy

  marketing i reklama

  Już dziś porozmawiajmy o promocji Twojej firmy.

  Podaj adres e-mail i Twój numer telefonu, oddzwonimy lub zadzwoń: 504 296 096

   Menu