Co to jest reklama Bumper Ads w Youtube?

reklama youtube bumper ads

Reklama w internecie jest obecnie jednym z najważniejszych sposobów na promocję i przyciągniecie nowych klientów. Jednym ze sposobów skutecznej promocji są reklamy w formie video wyświetlane na YouTube. Warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości reklamowania za pośrednictwem tego serwisu i korzyści z tym związanych.

Czym są reklamy Bumper Ads w YouTube?


YouTube Bumper Ads to reklama stworzona z myślą o portalu, na którym umieszczane są treści video. W przypadku takich treści tradycyjne banery internetowe by się nie sprawdziły. Dlatego też YouTube stworzyło rodzaj reklamy dostosowany to treści video.

Co to jest Bumer Ads?

Bumper Ads to niepomijalna reklama trwająca sześć sekund. Ma ona formę video i może pojawiać się na początku, w trakcie lub na koniec filmu. Taki spot reklamowy pozwala zawrzeć wiele treści i przemawia do świadomości widza, gdyż składają się na niego głos i obraz. Warto dodać, że Bumper Ads to sposób promocji kampanii Google i dobrze będzie z nim współdziałać każda inna reklama Google AdWords.

Dla kogo Bumper Ads?


Bumper Ads to rodzaj promocji dla każdego, kogo interesuje reklama w YouTube. Bez względu na to, do jakich odbiorców chce dotrzeć reklamodawca i przy okazji jakich treści chce się promować. YouTube to kopalnia zróżnicowanej tematyki, gdzie można znaleźć widzów z praktycznie każdej grupy wiekowej, o każdej płci, szerokich zainteresowaniach i potrzebach. Ponadto Bumper Ads sprawdzi się także w przypadku reklamodawców, którzy swoje produkty i usługi chcą przedstawić za pomocą materiału video. Często materiały w formie zwykłych banerów nie są aż tak chwytliwe i skupiające uwagę widza, jak spot reklamowy w formie filmu. Co więcej, coraz więcej osób słucha YouTube w tle, nawet jeśli nie zobaczą one filmu, to usłyszą o reklamodawcy, co nie byłoby możliwe w przypadku reklamy zawierającej tylko treści wizualne. Będzie to rozwiązanie, które pokochają reklamodawcy chcący uzupełnić prowadzoną kampanię. Film może być nawiązaniem do innych reklam spotykanych w internecie i innych mediach, ale także skrótem innego, dłuższego spotu reklamowego.

Korzyści płynące z YouTube Bumper Ads


Jak każda reklama Bumper Ads niesie ze sobą wiele korzyści dla reklamodawców. Co więcej, ich zakres jest często jeszcze szerszy niż innych rodzajów reklamy. Oto najważniejsze zalety jego rozwiązania:
– Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych, dzięki czemu dociera ono do jeszcze większej rzeszy użytkowników. Wygląda ono dobrze zarówno na pełnowymiarowych ekranach, jak i na telefonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych.
– Pozwala na zainteresowania widza treścią i angażuje go znacznie bardziej niż inne rodzaje reklam dostępnych w internecie. To zasługa dźwięku i formy multimedialnej.
– Reklama jest odtwarzana od początku do końca i choć trwa tylko sześć sekund, ma się pewność, że dotrze do widza. Bumper Ads ma być krótką, ale pełną treści reklamą, która nie opowie wszystkiego o firmie i usługach, ale zainteresuje widza.
– Szansa na uzupełnienie całej kampanii — krótki spot w ramach Bumper Ads może być skrótem innego, dłuższego filmu reklamowego, a także może nawiązywać do innych treści reklamowych umieszczanych w sieci.

Bumper Ads skuteczny sposób na reklamę

Podsumowując, reklama YouTube Bumper Ads jest rozwiązaniem ciekawym, nietuzinkowym i przede wszystkim skutecznym. Trafia ono do odbiorów, bez względu na to, czy treści oglądane są przez nich na komputerach, czy urządzeniach mobilnych. Są one świetnym uzupełnieniem kampanii i sposobem na promocje usług i produktów wszelkiego rodzaju w serwisie YouTube.

Menu