10 powodów dlaczego warto wybrać CMS WordPress dla swojej strony

tworzenie stron wordpress
Tworzenie stron WordPress

Stworzenie własnej strony internetowej może stanowić nie lada wyzwanie, a także równać się z ogromnymi kosztami. Dlatego też większość osób korzysta z programów do tworzenia i zarządzania stronami www. Jednak wybór tego odpowiedniego również nie należy do łatwych, ponieważ w sieci znajdują się dziesiątki takowych oprogramowań. Większość osób jednak decyduje się na korzystanie z CMS WordPress, wliczając w to tak znane firmy, jak Microsoft, czy BBC America. Co wyróżnia to oprogramowanie na tle innych tego typu systemów? Poniżej przedstawiamy 10 najważniejszych przyczyn sukcesu CMS WordPress.

1. Nieustanny rozwój programu

Jak wiadomo technologia cyfrowa cały czas się rozwija, dlatego każda strona internetowa chcąca osiągnąć sukces powinna na bieżąco dopasowywać się do nowoczesnych rozwiązań i trendów, które ułatwią korzystanie ze strony każdemu odwiedzającemu. Kierowanie swoją stroną z użyciem CMS WordPress ( w skrócie WP) znacznie to ułatwia, pozwalając użytkownikom na korzystanie z coraz to bardziej innowacyjnych funkcji i regularnie dając im nowe możliwości.

2. Z obsługą CMS WordPress poradzi sobie każdy

Wiele programów do zarządzania stronami internetowymi jest tworzonych z myślą o profesjonalnych informatykach, którzy mają szeroką wiedzę z zakresu tworzenia stron www. Z kolei panel administracyjny programu CMS WordPress jest na tyle przejrzysty i prosty w obsłudze, że poradzi sobie z nim nawet największy amator. Dzięki temu każdy może pozwolić sobie na wykorzystanie pełni możliwości oprogramowania bez tracenia cennego czasu, jak i własnych nerwów.

3. Cała gama wyjątkowych wtyczek

W programach takich jak WP bardzo ważne jest korzystanie, z jakich wtyczek oferują one swoim użytkownikom. Oprogramowanie, które omawiamy w tym artykule, ma ich na szczęście bardzo wiele. Za przykład może posłużyć wtyczka Yoast, która jest jednym z najlepszych sposobów na optymalizację strony internetowej. Inną ciekawą wtyczką jest też wtyczka Contact Form, umożliwiająca tworzenie formularzy kontaktowych tak szybko i łatwo, jak to tylko możliwe.

4. Dziesiątki, a nawet setki profesjonalistów specjalizujących się w obsłudze CMS WordPress

Agencje informatyczne i specjaliści bardzo często odmawiają pomocy technicznej przy stronach robionych „na własną rękę” lub w mało znanym programie. Z kolei CMS WP jest na tyle prosty i przyjemny w obsłudze, że na pewno każdy doświadczony informatyk chociaż raz miał z nim do czynienia. Sprawia to, że każdy użytkownik programu, który chce skorzystać z profesjonalnych usług przy tworzeniu swojej strony, nie będzie miał żadnego problemu ze znalezieniem dobrego specjalisty.

strony internetowe kraków
Strony internetowe

5. Łatwość optymalizacji stron wykonanych w WordPress CMS pod wyszukiwarki internetowe

Prostota nie cechuje tylko samej obsługi programu WordPress, ale również optymalizacji stron powstałych z jego pomocą. Zabiegi SEO są teraz podstawą e-marketingu, bez których bardzo trudno zdobyć jakiekolwiek wyświetlenia na swojej stronie. Dlatego większość użytkowników ceni sobie to jak CMS WordPress „idzie na rękę” specjalistom od optymalizacji, niezwykle ułatwiając im pracę nad każdego rodzaju stroną www.

6. Dostęp do bardzo wielu szablonów graficznych

Nie od dziś wiadomo, że jedną z cech najbardziej przekładających się na atrakcyjność strony internetowej jest jej oprawa graficzna. Dlatego też w programie WordPress znajduje się ogromny katalog szablonów graficznych, z których można do woli korzystać. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego kto chce oszczędzić na wynajmie uzdolnionego grafika, jednocześnie samemu nie posiadając zdolności artystycznych.

7. Regularne aktualizacje techniczne

Program WordPress jest ciągle aktualizowany nie tylko pod względem wygodnych, nowoczesnych możliwości, ale również na płaszczyźnie czysto technicznej. Dzięki temu zarządzane za jego pośrednictwem strony zawsze mogą funkcjonować z pierwszorzędną prędkością, co ma wpływ nie tylko na wygodę użytkowania, ale również na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

pozycjonowanie stron internetowych kraków
Pozycjonowanie stron internetowych

8. Najwyższy poziom zabezpieczeń antywirusowych i antywłamaniowych

Niestety ataki hakerów i wirusów są bardzo powszechne, a źle zabezpieczone strony mogą paść ich ofiarą nawet bez wiedzy ich właściciela. Użytkownicy WordPress nie muszą się o to martwić, ponieważ osoby odpowiedzialne za rozwój programu dokładają wszelkich starań aby nawet najbardziej uzdolnieni hakerzy nie byli w stanie przełamać zabezpieczeń systemu. Strony internetowe stworzone na WordPress są strzeżone tak dobrze, jak to tylko możliwe.

9. Gotowe rozwiązania ułatwiające tworzenie strony www

W programie CMS WordPress można korzystać nie tylko z całej gamy wbudowanych wzorów graficznych, ale również używać całych szablonów stron internetowych, w których wystarczy wprowadzić tylko niewielkie zmiany. W systemie znajdują się dziesiątki różnych gotowych rozwiązań, dzięki którym budowanie własnej strony www będzie mogło ograniczać się wyłącznie do wpisywania treści, które mają znaleźć się na stronie.

10. Uniwersalność oprogramowania CMS WordPress

Ostatnim z powodów, dla których warto dać szansę programowi CMS WordPress jest jego uniwersalność. Wiele systemów do zarządzania stronami www skupia się na jednej lub kilku grupach użytkowników, takich jak blogerzy lub sprzedawcy internetowi. Z kolei z pomocą CMS WordPress można stworzyć nie tylko własny blog lub e-sklep, ale również stronę firmową, e-wizytówkę, stronę z informacjami, stronę pod konkurs w sieci, jak i wiele innych domen internetowych. Użytkowników programu ogranicza tylko wyobraźnia, a system CMS WordPress może być wykorzystany praktycznie do wszystkiego.

Menu